ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Kioto to popularne miejsce wypadowe dla wielu wycieczek

4 mar

Kioto to popularne miejsce wypadowe dla wielu wycieczek

Jeśli masz czas tylko na jedno miejsce docelowe w Japonii, zdecydowanie wybierz Kioto.

To tradycyjna Japonia, tak jak to sobie wyobrażałeś, gejsza w kolorowym kimonie wyłaniająca się z drewnianych herbaciarni, lasy bambusowe, świątynie ze złota i srebra i szkarłatu, grabione żwirowe ogrody Zen, misterne potrawy podawane na lakierowanych talerzach, pełne wdzięku ceremonie picia herbaty i uliczki pełne straganów z intrygującymi, ale niemożliwymi do zidentyfikowania składnikami. Betonowe wieżowce w centrum Kioto mogą być rozczarowujące, więc udaj się w kierunku gór do okolicznych dzielnic, gdzie znajdziesz wąskie kamienne uliczki, stare drewniane domy, mnichów w powiewnych szatach oraz odgłosy śpiewu i gongów rozlegających się z wielu świątyń. Gion to miejsce, w którym można spotkać gejszę, Higashiyama ma wiele pięknych świątyń do odkrycia, a Arashiyama, na zachodnich wzgórzach, jest jedną z najbardziej tradycyjnych dzielnic i domem dla gajów bambusowych, majestatycznych świątyń i małp. Kioto jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Japonii, więc staraj się odwiedzać popularne świątynie wcześnie rano, zanim zrobi się tłoczno. Jeśli jesteś zainteresowany zejściem z utartego szlaku, Okayama to świetne miejsce do odwiedzenia w Japonii.

To nowoczesne miasto jest domem dla jednego z najlepszych ogrodów w kraju i jest szczególnie piękne w sezonie sakura, kiedy można cieszyć się kwiatami wiśni bez tłumów takich jak w Kioto lub Tokio.

Ponieważ znajduje się na linii pociągów, jest wygodną i niedrogą bazą wypadową do zwiedzania okolicy, w tym zabytkowego Kurashiki, wyspy Naoshima, zamku Himeji i Hiroszimy, dlatego zaplanuj odpowiednio wyjazd do japonii. Aby uzyskać najlepsze widoki na górę Fuji, wybierz się nad jezioro Kawaguchiko. Jest to szczególnie piękna sceneria w sezonach kwitnienia wiśni lub pojawiania się kolorowych jesiennych liści. Możesz cieszyć się spektakularnymi widokami, spacerując lub jeżdżąc na rowerze wodnym po jeziorze lub wybierając się na przejażdżkę kolejką linową lub łodzią. W okolicy znajdziesz również ciekawe muzea i herbaciarnie.