ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

[email protected]

FORMA PRAWNA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI, CZYLI NA, CO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZED ZAŁOŻENIEM FIRMY?

29 sie

FORMA PRAWNA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI, CZYLI NA, CO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZED ZAŁOŻENIEM FIRMY?

Decydując się na rozpoczęcie działalności gospodarczej, na samym początku musimy ustalić, jaką formę prawną chcemy przyjąć. W Polsce dysponujemy kilkoma formami rozliczania się z podatku, z których każda posiada swoje wady i zalety. Przeważnie wszystko jest zależne od modelu sprzedaży, jaki przyjmuje nasza działalność, oraz skali naszych działań. Większość początkujących przedsiębiorców bagatelizuje, tą kwestię i decyduje się na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej, twierdząc, że w momencie, gdy „biznes się rozkręci”, będą mogli przekształcić ją w większą spółkę. Nic bardziej mylnego.

 

Należy pamiętać, że bez względu na wielkość naszego portfela, oraz rodzaj prowadzonej działalności, przyjęta przez nas forma prawna, będzie nam

towarzyszyć, na co dzień. W związku z tym powinna być dostosowana indywidualnie pod nas i pod nasz model biznesowy. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu działalności, należy dokładnie zapoznać się z poszczególnymi formami rozliczania podatkowego, tak, aby uniknąć w przyszłości niepotrzebnych kosztów. Błędnie dobrana forma prawda może doprowadzić do zakończenia naszych biznesowych poczynań w wyniku zbyt dużych kosztów ponoszonych na początku, nadmiaru formalności, złego zabezpieczenia naszej działalności lub odpływu inwestorów w wyniku skomplikowanych działań, jakie musiałby zostać podjęte, aby dofinansować naszą działalność.

Uznajmy, że istotność formy prawnej naszej przyszłej działalności mamy już omówioną. Natomiast dalej nie wiemy, na co powinniśmy się zdecydować. Możemy wyróżnić 3 istotne czynniki, które będą wpływać na naszą ostateczna decyzję:

Przyjęty model biznesowy.
Bezpieczeństwo prowadzonej działalności.
Środki finansowe, którymi dysponujemy.

MODEL BIZNESOWY

Rozumiany, jako wszystkie działania przez nas podejmowane, jak również wszystkie sytuacje, z którymi będziemy się spotykać w ciągu prowadzonej przez nas działalności. Istotne jest, aby nasz model biznesowy dokładnie definiował rodzaj oferowanych przez nas towarów bądź usług oraz potencjalnych ich odbiorców. Ważne jest również, aby określić skalę naszej działalności. Ważne, aby decydując się na daną formę działalności, wybierać rozwiązania jak najprostsze, unikając zbędnych formalności.

BEZPIECZEŃSTWO

Odpowiednie zabezpieczenie naszej działalności to sprawa pierwszorzędna i zdecydowanie najdroższa. Najdroższa i przez to często bagatelizowana. Musimy jednak pamiętać, że właściwe zabezpieczenie, nie tylko pozwoli nam w przyszłości uniknąć utraty majątku spółki bądź własnego, w momencie, gdy coś pójdzie nie tak, ale również pozwoli nam spać spokojniej. Bezpieczeństwo jest jednym z kluczowych czynników mających wpływ na wybór formy prawnej naszej działalności.

ŚRODKI FINANSOWE

Nawet najlepsze rozwiązania biznesowe nie będą miały większego znaczenia, jeśli nie dysponujemy odpowiednim kapitałem umożliwiającym nam założenie i prowadzenie działalności gospodarczej. W takiej sytuacji konieczne jest znalezienie złotego środka, który będzie jakoby stanowił kompromis pomiędzy opisanymi powyżej czynnikami. Nie mniej kapitał, jakim dysponujemy powinien być stawiany na pierwszym miejscu.

Rozsądnym działaniem, przed podjęciem decyzji o wyborze formy prawnej działalności, którą wkrótce założymy jest udanie się do doradców licznych biur rachunkowych. Jeśli decydujemy się na rozpoczęcie działalności w Warszawie, warto skorzystać z usług księgowych firmy z siedzibą na Żoliborzu: https://cube-account.pl/. Na miejscu spotkamy profesjonalnych doradców, którzy pomogą nam nie tylko z podjęciem decyzji o formie naszej działalności, ale pomogą nam również w przyszłej księgowości.

Sprawdź ofertę firmy CubeAccount: https://cube-account.pl/oferta