ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Nowoczesne anteny zewnętrzne DVB-T2

4 Paź

Nowoczesne anteny zewnętrzne DVB-T2

Dobór anteny i prawidłowy odbiór sygnału telewizji cyfrowej naziemnej jest uwarunkowany kilkoma ważnymi czynnikami, do których można zaliczyć przede wszystkim odległość od nadajnika, moc wyjściową nadajnika, wysokość na jakiej są zamontowane systemy anten DVB-T2, kierunkowość nadajnika, ukształtowanie terenu i jego ogólne zagospodarowanie.

Antena może być również ze wzmacniaczem, który kompensuje straty występujące na drodze pomiędzy anteną a odbiornikiem, jakim jest tuner lub telewizor.

Nowoczesne anteny zewnętrzne DVB-T2

W jakich sytuacjach sprawdzą się anteny szerokopasmowe

Różne rodzaje anten możemy zastosować wewnątrz lub na zewnątrz budynków, przy czym anteny wewnętrzne charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i nowoczesnym wzornictwem. Najlepsze anteny posiadają również wbudowany filtr LTE eliminujący zakłócenia sygnału spowodowane transmisją danych sieci komórkowych, co znacznie poprawia jakość odbioru sygnału. Anteny wewnętrzne oraz zewnętrzne zazwyczaj są lekkie, łatwe w instalacji i konfiguracji, mogą być również wyposażone we wzmacniacz o dużym wzmocnieniu i niskich zakłóceniach.

Zastosowany dookólny system umożliwia odbiór sygnału z różnych kierunków bez dokładnego ustawienia anteny. Odbierany przez anteny DVB-T2 sygnał jest zgony z technologią HDTV, czyli FULL HD różnych cyfrowych sygnałów naziemnych. W specjalistycznych sklepach online można kupić niedrogie anteny DVB-T, jednak przed zakupem warto sprawdzić, czy warunki odbioru sygnału są optymalne. Dodatkowo możesz porównać parametry i ceny interesujących cię anten, a przede wszystkim zapoznać się z przejściem na standard DVB-T2.

Dobór odpowiedniej anteny uzależniony jest od odległości do najbliższego nadajnika oraz mocy nadawania. Ponadto należy wziąć pod uwagę topografię terenu, otaczające budynki i wysokość drzew, a także wysokość masztu i wysokość montażu anteny. Dlatego może się zdarzyć, że odbiór jest słaby na parterze i ma najlepszą wartość na najwyższym piętrze budynku. Obecnie oferta sklepów na anteny szerokopasmowe jest bardzo duża i zanim zdecydujesz się na zakup, powinieneś sprawdzić, czy będzie to odpowiednie rozwiązanie dla ciebie.