ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Odzież robocza zabezpieczy pracownika

7 Mar

Odzież robocza zabezpieczy pracownika

Chociaż powinna być noszona przez pracowników różnych sektorów, to nie zawsze tak jest. Odzież ochronna jest jednak wymagana i szczegółowe informacje można znaleźć w przepisach bhp, dlatego też nie warto ich ignorować.

Czasami odzież robocza może być niezwykle istotna, na przykład podczas jakiejś kontroli. O tym, kiedy odzież ochronna powinna być noszona, może również zdecydować pracodawca lub zarząd firmy. Powinna to być jednak odpowiedzialna i starannie przemyślana decyzja, zwłaszcza w przypadku niebezpiecznych prac. Firmy produkujące ubrania ochronne zazwyczaj przywiązują dużą wagę do tego, aby ich produkty były wysokiej jakości, gdyż zależy im na klientach. Niestety nie wszyscy producenci, którzy w swojej ofercie mają ubrania robocze podchodzą do tego w taki sam sposób i zdarza się, że nawet drogie ubrania są byle jakie.

Chociaż na tego typu produkty jest zawsze gwarancja, to czasami sprzedawcy nie dotrzymują warunków, jakie ona za sobą niesie. Dlatego też zanim ktoś zdecyduje się na kupno ubrań roboczych, powinien dokładnie sprawdzić, które są porządne.

Z pewnością dobrego ubrania roboczego będzie potrzebował także spawacz, w tym przypadku niezbędne będą bardzo wytrzymałe rękawice do spawania. Dzięki nim ręce spawacze będą dobrze zabezpieczone, z pewnością przydadzą się także dobre buty. Wszystkie elementy tego rodzaju odzieży nie mogą się topić, w przypadku spawania istnieje zagrożenie zapłonem, dlatego też odzież dla spawacza musi być wykonana z materiału, który się nie pali ale także nie topi. Jednym z głównych powodów, dla których powinno się kupować jedynie porządne ubrania robocze jest to, że takie ubrania mogą być noszone przez dużo dłuższy czas niż te najtańsze. Oczywiście niektórzy kupują gorsze ubrania ochronne właśnie z powodu ceny, ale nie powinno się kierować tym kryterium, gdyż tak naprawdę raz kupione ubrania dla pracowników mogą być noszone przez długi czas. Warto jednak dobierać odpowiednie ubranie do czynności, jakie musi się wykonywać, ponieważ nie wszystkie ubrania nadają się do określonych prac.