ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Ozonowanie doskonały pomysł na dezynfekcję

5 Cze

Ozonowanie doskonały pomysł na dezynfekcję

Dezynfekcja służy do niszczenia organizmów chorobotwórczych, proces zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób, najczęściej dezynfekuje się domy, mieszkania czy miejsca pracy.

Proces może dotyczyć danego obszaru, przykładowo miejsca w którym pracujemy lub też całych hal i pomieszczeń. Dobry środek powinien posiadać zdolność do penetracji i niszczenia czynników niepożądanych, mogą być to bakterie chorobotwórcze, roztocza czy też różnego rodzaju alergeny. Środki nie powinny zawiera składników niebezpiecznych dla ludzi, z pewnością nie mogą uczulać, powodować duszności. Po wykonaniu dezynfekcji nasze pomieszczenia będą bezpieczne. Można stosować różnego rodzaju metody, takie jak chlorowanie czy ozonowanie. Po użyciu chlory może pozostać dość nieprzyjemny zapach, w przypadku ozonowania, powstanie tlen, który wyleci naturalnie z pomieszczenia. Obecnie można także przeprowadzić dezynfekcję ultrafioletową. Chlor, najczęściej stosowany środek dezynfekujący do rur kanalizacyjnych, basenów i różnego rodzaju urządzeń związanych w woda i ściekami. Ozonowanie jest bardzo wydajną zaletą ze względu na krótki czas potrzebny do tego aby dezynfekcja zadziałała, najczęściej wystarczy pół godziny aby pomieszczenie zostało zdezynfekowane.

Niszczy on wszystkie wirusy, w tym niebezpieczny koronawirus. Dlatego też obecnie wiele firm zamawia tego rodzaju usługi.

Można prowadzić ozonowanie różnych pomieszczeń, także dużych hal produkcyjnych. Każda firma dbając o swoich pracowników musi odkażać pomieszczenia. Ozonowanie nie pozostawia szkodliwych pozostałości, które należy usunąć po ozonowaniu, ponieważ ozon rozkłada się szybko. Ozonowanie pomieszczeń pozwoli usuwać także nieprzyjemne zapachy takie jak dym papierosowy czy stęchlizna. Dobrym pomysłem jest także wpuszczenie ozonu do ciągów klimatyzacyjnych. Dzięki czemu osoby które są alergikami powinny poczuć ulgę. To także dobry pomysł w przypadku domów lub mieszkań po powodzi lub też zalaniu. Kiedy będziemy potrzebowali ozonowania można skontaktować się w firmą Mr Ozone. To doświadczeni specjaliści, którzy wiedza jak wykonać ozonowanie każdego pomieszczenia.