ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

[email protected]

Plavi Jadran – nurkowanie w Chorwacji

5 gru

Plavi Jadran – nurkowanie w Chorwacji

Chorwacja to miejsce wyjątkowe do nurkowania i zwiedzania, które zostało ukochane przez wielu Polaków. Można zobaczyć wiele wyjątkowych miejsc na lądzie, ale warto również zejść pod wodę żeby się przekonać jak to wygląda i jak to się prezentuje.

Jadran Plavi to stawek, który przewoził piasek i w 2018 roku niestety nie dopłynął do celu. Zderzył się ze statkiem towarowym i dziura była na tyle duża, że statek zaczął napełnią się wodą. W kilka minut poszedł na dno, obecnie jest na dwudziestu metrach około stu metrów od brzegu, czyli naprawdę niedaleko. Na szczęście dwóch członków załogi przeżyło, dlatego nie ma to zdarzenie tragicznego finału.

Miłośnicy nurkowania we wrakach będą zachwyceni, bo wszystko się tam znajduje na miejscu, można zobaczyć coś, czego inni na własne oczy nie zobaczą. Wrak robi wrażenie, dlatego im szybciej zejdziemy pod wodę żeby go zobaczyć tym lepiej dla nas. trzeba to zrobić pod okiem specjalistów tak żeby wyprawa była dla nas bardzo bezpieczna, a wtedy będziemy z niej zadowoleni jeszcze bardziej.

Schodzimy pod wodę

głębokość jest naprawdę mała, dlatego statek pod wodą bardzo dobrze widać, bo Chorwacja gwarantuje nam przejrzystość morza. Spotkamy pod wodę wiele osób, które tak jak my chcą zobaczyć na własne oczy coś tak pięknego. Obecnie statek jest bardzo dobrze zachowany, ale to się szybko zmieni, bo zostanie to zniszczone i rozkradzione. Trzeba się spieszyć i wybierać na takie wyprawy, a przekonamy się jak to wygląda. To inny światy, inny klimat i na pewno nam się tam spodoba. Cała Chorwacja jest piękna, dlatego musimy tam szybko pojechać. Nie od dzisiaj wśród Polaków jest popularne nurkowanie w Chorwacji, dlatego trzeba będzie sprawdzić na własnej skórze, co tam pod wodą się znajduje, bo jest tego naprawdę bardzo, ale to bardzo dużo. Chorwacja nie jest daleko od Polski, dlatego wiele osób jedzie tam nawet samochodem. Można tak zrobić i w ten sposób znacząco obniżmy koszty dojazdu, na czym nam zależy i nasz cel będzie w stu procentach osiągnięty.