ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Pompy dozujące chemię na myjniach samochodowych

3 gru

Pompy dozujące chemię na myjniach samochodowych

Ostatnie lata to prawdziwy rozkwit stacji myjni samochodowych, a szczególnie myjni bezdotykowych.

Równocześnie z rozwojem myjni samochodowych, powstała cała gama produktów dedykowanych stacjom myjących, od elementów systemów myjących, poprzez pompy, na detergentach kończąc. Jednym z kluczowych elementów pracujących w myjniach samochodowych bezdotykowych są pompy dozujące. Niewiele inwestorów zdaje sobie sprawę, jaki wpływ na wydajność i bezpieczeństwo pracy myjni ma właściwy dobór pompy dozującej detergent na stacji.

Właściwy dobór – lepszy zwrot z inwestycji.

Wiele firm specjalizujących się w budowie myjni samochodowych, wybiera produkty kierując się głównie ceną. Ta pozorna oszczędność niestety, najczęściej kończy się niespodziewaną awarią i stratami poniesionymi na serwis i naprawę myjni. Tanie pompy dozujące to często produkty słabej jakości, nie przystosowane do pracy w trudnych warunkach panujących na myjniach samochodowych. Pompa dozująca pracując na stacji bezdotykowej dozuje silnie stężoną chemię. A to wymaga odpowiedniego wykonania materiałowego i uszczelnienia, które zapewni bezpieczną i długą pracę. Obecnie na rynku jest kilku producentów, którzy specjalizują się w produkcji i dostarczaniu profesjonalnych pomp dozujących przeznaczonych do pracy w myjniach samochodowych. Odpowiedni dobór pompy względem danej stacji myjącej, a także jej prawidłowe ustawienie to gwarancja bezpiecznej. Każda awaria pompy, najczęściej wiąże się z wyłączeniem z pracy całej stacji myjącej. To zaś oznacza straty dla właściciela i dodatkowe koszty wynikające z serwisu i naprawy pompy. Źle ustawiona pompa dozująca, może dozować zbyt małą ilość detergentów, a to oznacza, że mycia samochodu będzie nieskuteczne. W innym przypadku pompa może podawać zbyt dużą ilość chemii na dyszę myjącą, co spowodować może mikro uszkodzenia w powłoce lakierniczej samochodu.

Wybór profesjonalnych i sprawdzonych pomp, a także właściwe ustawienie dawki dozowania chemii to bezpieczeństwo mycia i lepszy zwrot z poniesionej inwestycji.