ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Profesjonalne programy księgowe dla firm

3 mar

Profesjonalne programy księgowe dla firm

Każda nawet najmniejsza firma, która działa na zasadach podatku watowskiego, wystawia faktury vat. Obecnie właściwie wszystkie z tych firm, wykorzystują programy do fakturowania, dzięki którym mogą łatwo i szybko wystawić fakturę klientowi.

Program może posiadać bazę danych klientów dzięki czemu w pewnym stopniu możemy zautomatyzować całość działania. Może się również zdarzyć, że będziemy wystawiać faktury za usługi, jeżeli jesteśmy zatrudnieni w firmie która obsługuje kadry i płace z a pomocą oprogramowania z tego samego pakietu, co nasz program do fakturowania to zdecydowanie będzie łatwiejszy obrót dokumentów. Tego rodzaju oprogramowanie sprawia, że będziemy mogli zachowywać kopie naszych faktur, i w razie potrzeby wydrukować duplikat. Programy te mogą automatycznie wyliczać kwotę podatku, wstawią same bieżącą datę wystawienia dokumentu. Można również zautomatyzować numeracje, dzięki kolejne dokumenty będą posiadały kolejny numer. Można również ustalić ile faktu będzie drukowanych i wymóc na programie drukowanie oryginału i kopii. Proces tworzenia tego rodzaju aplikacji podzielony jest na wiele etapów, jednym z nich jest sprawdzanie poprawności działania.

Testowanie aplikacji w czasie jej tworzenia pozwala na szybkie wyłapywanie błędów. Z pewnością zaniedbanie tych czynności mogło by doprowadzić do nagromadzenia się problemów.

Wówczas lokalizacja nieprawidłowości mogłaby być dość ciężka. Zatem analiza działania oprogramowania jest bardzo ważna powinny być testowane także dokładnie wszystkie poszczególne moduły. Z pewnością testy wydajnościowe pozwalają także określić czy oprogramowanie jest odpowiednio zoptymalizowane. Tworzone aplikacje na urządzenia mobilne nie mogą zbyt obciążać systemu, pomimo iż nowe telefony czy tablety wyposażone są w duże moce obliczeniowe. Z pewnością cały ten proces powinien być właściwie nadzorowany, a poszczególne moduły muszą być także testowane łącznie oraz osobno, co ułatwi wyłapanie ewentualnych nieprawidłowości.