ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Skuteczne usuwanie blizn

20 Gru

Skuteczne usuwanie blizn

Wiele osób boryka się z problemem blizn, często są to pozostałości po różnego rodzaju urazach. Blizny można usunąć na różne sposoby.

Po pierwsze, możliwe jest podcięcie poszczególnych zatopionych blizn i wypełnienie kwasem hialuronowym w celu ponownego dostosowania ich do poziomu skóry. Jeśli blizny są duże, na przykład rozłożone na całej twarzy, stosuje się bardziej skomplikowane metody. Większe blizny można leczyć za pomocą peelingu krio (peeling na zimno), zabiegu dermabrazji lub peelingów chemicznych. Bliznę można również leczyć za pomocą lasera CO2 lub lasera barwnikowego. Blizna jest odparowywana przez energię wiązki laserowej. W zależności od głębokości blizny w skórze nie zawsze jest możliwe całkowite usunięcie blizny. Nie wszystkie blizny są takie same, ponieważ w zależności od urazu powstają różne formy tkanki zastępczej. Leczenie musi zawsze być dostosowane do rodzaju blizny, aby naprawdę osiągnąć udany wynik. Laseroterapia jest prawdopodobnie najlepiej znaną i najczęstszą formą usuwania blizn. Najnowsze technologie wykorzystują frakcyjne lasery CO2). W krótkich odstępach czasu impulsy świetlne są emitowane do skóry z najwyższą dokładnością. To z kolei stymuluje nowe formowanie ujędrniającego kolagenu. Struktura tkanki zostaje odbudowana, a skóra wygląda na gładszą i bardziej równomierną.

Udane leczenie laserowe zwykle wymaga kilku sesji, zawsze należy brać pod uwagę czas regeneracji skóry między zabiegami. Po terapii może również wystąpić krótkotrwały obrzęk i zaczerwienienie podobne do oparzeń słonecznych. Jeśli blizny skierowane są do wewnątrz i są znacznie głębsze niż skóra dookoła, zastrzyk z wypełniaczami może pomóc. Działa to dokładnie na tej samej zasadzie, co wyrównywanie zmarszczek. Uzupełniane odbywa się za pomocą bardzo cienkich igieł takimi substancjami jak kwas hialuronowy czy kolagen. Obecnie tego rodzaju zabiegi są coraz popularniejsze wiele gabinetów medycyny estetycznej posiada odpowiedni sprzęt dzięki któremu możliwe jest wykonywanie skomplikowanych zabiegów usuwania różnego rodzaju blizn, więcej o zabiegach można przeczytać na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/zabiegi-laserowe/laserowa-korekcja-blizn.