ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Taras drewniany dla każdego domu

7 Lip

Taras drewniany dla każdego domu

Idealny taras powinniśmy założyć w miejscu przytulnym i cichym, z daleka od ulicy.

Przy budowie elementu, jakim jest taras musimy wziąć pod uwagę, ze często będziemy w nim przebywać, dlatego zadbajmy o to, aby był on usytuowany w miejscu ustronnym, z dala od ciekawskiego spojrzenia sąsiada. Ważne jest także, aby taras zbudować w miejscu, w którym będziemy mogli mieć piękny widok na ciekawe kompozycje, szlachetnej wielkości krzew, tajemnicza, czy też krętą, wijąca się ścieżka. Te cechy sprawią, że przebywanie na tarasie pozwoli nam znakomicie wypocząć i zrelaksować się. Każdy taras drewniany, jak sama nazwa wskazuje wykonujemy z desek ułożonych na legarach. Deski tworzące taras drewniany mogą być także ułożone na podłożu ze żwiru, bądź też na fundamencie punktowym. Ważne jest, aby budując w swoim ogrodzie taras drewniany wybrać najlepszej, jakości drewno, po to, aby było ono solidne, trwałe a przede wszystkim odporne na zmienne warunki atmosferyczne. W tym celu bardzo często stosujemy drewno sosnowe i świerkowe oraz dębowe. Należy także zadbać, aby drewno zostało doskonale zaimpregnowane, bo tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się naszym tarasem przez wiele lat.

Jeśli jesteśmy posiadaczami elementów, którymi są tarasy drewniane, musimy zdawać sobie sprawę, że taras jak każde inne miejsce w domu należy regularnie sprzątać.

Dzieje się tak, dlatego, że tarasy drewniane szczególnie podatne są na uszkodzenia związane ze zmiennymi warunkami pogodowymi. Dodatkowo, szczególnie, gdy tarasy drewniane posiadają zadaszenia, gromadzą się tu w dużych ilościach zabrudzenia, takie jak: liście, igliwie, piasek i błoto. Szczególnie warto zadbać o taras po zimie, i wówczas umyć go przy pomocy ryżowej szczotki wzdłuż wszystkich ryfli. Obecnie producent tarasów oferuje bardzo ciekawe rozwiązania. Tarasy z drewna można wykonać w różnych odmiennych stylach, można przykładowo wykorzystać różnego rodzaju lakier, czy też różne kolory. Można przykładowo dopasować je kolorystycznie do innych elementów naszego domu stylem lub też kolorem.