ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Jak dbać o instalację wodną w naszym domu?

23 Sty

Jak dbać o instalację wodną w naszym domu?

W domach wykonywana jest kanalizacja zewnętrzna. Jest to kanalizacja wykonana w domu, czyli połączenie rur kanalizacyjnych, które będą prowadziły ścieki do szamba czy studzienki kanalizacyjnej.

Zatem kanalizacja zewnętrzna jest do tego, żeby wykonać połączenie z główną rurą kanalizacyjną wszystkich elementów, z których będą wychodziły ścieki. Będą to wszelkiego rodzaju zlewy, oraz sedes, umywalka, wanna czy brodzik. Wszystko musi być połączone ze sobą i prowadzić do głównej rury.

Bez względu na to, czy idzie to do wspólnej kanalizacji, czy do własnego szamba, kanalizacja zewnętrzna jest konieczna, żeby normalnie funkcjonować. Warto pamiętać aby cała instalacja była w jak najlepszym stanie, okresowo warto także sprawdzać czy nie ma żadnych wycieków. Jednak w praktyce nieuniknione jest, że w pewnym momencie będziesz musiał odblokować toaletę zatkaną, umywalkę lub wannę.

Warto użyć do tego odpowiednich narzędzi. W wielu przypadkach zapchanie może doprowadzić do przelewania wody z wanny czy też sedesu.

Wówczas konieczne może okazać się odcięcie zaworu głównego wody, musimy wiedzieć gdzie on się znajduje, i jak się go zakręca. Jednak nie zawsze łatwe jest udrażnianie kanalizacji Warszawa jest miastem gdzie znajdziemy wiele firm oferujących usuwanie problemów z hydrauliką w naszym domu. Zatem w razie awarii odcinamy zawór główny i dzwonimy po specjalistów, jednak jeżeli awaria nastąpiła by podczas naszej nieobecności w domu, wówczas woda może spowodować wiele kosztownych szkód. Dlatego też należy sprawdzać stan całej naszej instalacji. Dzięki temu unikniemy niespodzianek, warto sprawdzać czy w okolicach uszczelek nie zbiera się woda, czy też pod zlewem nie zbiera się woda. Jeżeli jest to problem samej uszczelki możemy uporać się z problemem jeżeli p[osiadamy podstawowe narzędzia. Raz na 5-10 lat warto wymienić uszczelki do których mamy dostęp nie czekają c na awarię, dzięki temu będziemy mogli zapobiec dużej ilości problemów. Warto także sprawdzić czy gięte rurki doprowadzające wodę do naszego zlewu nie luzują się.