ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

[email protected]

Wykorzystanie energii odnawialnej w domu jednorodzinnym

1 cze

Wykorzystanie energii odnawialnej w domu jednorodzinnym

Nowoczesne technologie grzewcze coraz chętniej są wykorzystywane w naszych domach. Obecnie instalacje solarne stają się coraz popularniejsze. Coraz więcej firm zajmuje się ich montażem.

Na dachach domów montowane są kolektory słoneczne, które zamieniają energię słoneczną na energię cieplną. Można zamontować je wplatając w miejsce dachówki, lub też założyć na dachówkę. W zależności od naszych potrzeb, należy dobrać odpowiednią wielkość kolektora. Mogą być one sterowane, za pomocą sterowników, reagujących na zmianę temperatury. Tego rodzaju rozwiązania pozwalają zaoszczędzić nam pieniądze. Przy stale wzrastających cenach, ropy, wykorzystując alternatywne źródła energii można zaoszczędzić nawet połowę wydatków związanych z ogrzewaniem. Bardzo spopularyzowały się systemy umożliwiające ogrzewanie podłogowe, co sprawia, że system grzewczy w naszych mieszkaniach powinien być odpowiednio wydajny, aby podołać stratom, ciepła powstałym podczas obiegu wody w instalacji grzewczej, a alternatywne źródło energii wspomoże nam w ogrzaniu wody. Obecnie osoby planujące inwestycje związane z ekologią, mogą liczyć na preferencyjne kredyty. Przykładowo mogą to być kredyty, na zakup urządzeń grzewczych, wykorzystujących alternatywne źródła energii. Z pewnością nalezą do nich kolektory słoneczne.

Energia uzyskana za ich pomocna jest czysta, i darmowa. Energia solarna, posłuży nam następnie do podgrzewania wody.

Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić znaczną kwotę pieniędzy, a często będzie to połowa rocznych wydatków związanych z ogrzewaniem. Obecnie, gdy widzimy stale rosnące ceny innych paliw stosowanych do ogrzewania, energia słoneczna, jest bardzo dobrą alternatywą. W mieszkaniach, gdzie znajduje się ogrzewanie podłogowe, należy pomyśleć o lepszym ogrzewaniu. Dlatego też kolektory będą w tym przypadku, jak najbardziej na miejscu. W przypadku zasilania urządzeń do podgrzewania wody doskonale sprawdzi się fotowoltaika Mrągowo to jedno z miast gdzie stosuje się coraz więcej tego rodzaju rozwiązań. Obecnie wykorzystuje się również inne źródła energii takie jak elektrownie wiatrowe, dzięki którym pozyskujemy darmową energię, jaką będziemy mogli następnie wykorzystać w naszym domu. Tak, więc mamy obecnie możliwość nie tylko zadbać o nasz środowisko ale również o naszą kieszeń.