ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Noszenie obuwia ochronnego jest konieczne w wielu zawodach

31 Sie

Noszenie obuwia ochronnego jest konieczne w wielu zawodach

W miejscu pracy stopy i nogi są narażone na wiele zagrożeń.

Nagromadzenie elektrostatyczne, poślizgnięcie, skaleczenia i przebicia, spadające przedmioty, rozpryski metalu i chemikaliów, ciężkie maszyny w ruchu, to tylko niektóre z niebezpieczeństw, na które są wystawiane nasz stopy w wielu różnych branżach. Buty ochronne z wzmocnionymi noskami i odporną na przebicie podeszwą są więc konieczne, aby uniknąć wielu wypadków i obrażeń nóg oraz stóp podczas pracy. Obuwie może mieć różne wzory i materiały podeszew, aby zapobiegać poślizgnięciom w różnych warunkach, w tym podeszwy odporne na olej lub chemikalia. Może być również antystatyczny, przewodzący prąd lub izolujący termicznie. Ważne jest, aby dobrać odpowiednie obuwie do zidentyfikowanego ryzyka w przedsiębiorstwie. Kończyny są szczególnie podatne na zimno. Pracownicy powinni w chłodne miesiące obowiązkowo nosić skarpety termiczne i ocieplane obuwie robocze, aby utrzymać stopy w cieple.

Gdy wymagane są wzmocnione buty ochronne, należy rozważyć zastosowanie butów z kompozytowymi osłonami palców, które są bardziej izolujące niż metalowe noski.

Buty ochronne ze stalowymi noskami nigdy nie będą tak wygodne w noszeniu jak obuwie sportowe, ale nie chcesz codziennie wracać do domu z pęcherzami czy skaleczeniami na stopach. Wybierając obuwie ochronne musisz również zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie. Sprawdź, czy nie ma uczucia gniecenia, szczypania lub gorących punktów, ponieważ są to niewygodne obszary, które prawdopodobnie nie zmniejszą się z czasem. Wybierając odpowiednie obuwie ochronne Warszawa, zwróć uwagę również na podeszwę, która chroni stopy przed urazami. Wreszcie większość butów roboczych wykonana jest ze skóry, a taki wysokiej jakości materiał daje im odpowiednią elastyczność. Skórzane buty dopasowują się do twoich stóp podczas wielokrotnego użytkowania, szczególnie podczas pierwszego procesu docierania. Aby zmaksymalizować elastyczność butów roboczych, należy rozważyć regularne nawilżanie ich specjalnymi preparatami do pielęgnacji skóry.