ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

[email protected]

Zwiedzamy piękną Japonię

14 lip

Zwiedzamy piękną Japonię

Japonia to kraj azjatycki, którzy kojarzy nam się w połączenie tego, co tradycyjne z tym, co nowoczesne. Nie ma drugiego takiego miejsca gdzie elektronika odgrywa tak ważną rolę i można ja spotkać na każdym kroku nawet w toaletach.

Japończycy kojarzą nam się głównie z pracę i na pewno tak jest, ale zanim ich będziemy oceniać to warto byłoby tam pojechać. Zwiedzanie zaczynamy do Tokio gdzie zawsze są tłumy ludzi. Można miasto zwiedzić korzystając z metra. Tam przekonamy się, jaka jest różnica w kulturze Japończyków i nasz Europejczyków. W stolicy mamy nowe budynki jak i te stare. Można dobrze zjeść, ale można również poznać nieco bliżej miasto i państwo. Stolica jest przecież wizytówką danego państwa. Warto również odwiedzić Nikko gdzie znajdziemy mnóstwo świątyń. Te świątynie są zdobione i pienne, dlatego warto byłoby to sprawdzić. Na pewno od razu rzuci nam się w oczy brama Yomei-mon.

Zwiedzamy dalej Japonię

Super miejsce do zobaczenia będzie Nara gdzie można będzie na własne oczy zobaczy daniele, które się tam przechadzają. Tutaj też nie zabraknie charakterystycznych świątyń, które warto odwiedzić. Poznamy wtedy jeszcze dokładniej kulturę Japończyków. Musimy też odwiedzić Kioto, nad którym zachwycają się wszyscy Japończycy. Tutaj będziemy się czuć trochę jak w filmie, ponieważ spotkamy tam ludzi ubranych w kimona. To będzie na pewno ciekawa atrakcja dla każdego i będzie można zrobić mnóstwo zdjęć. Na zwiedzanie Japonii trzeba będzie poświecić bardzo dużo czasu. Wtedy będzie można, chociaż trochę przybliżyć się do ich kultury i zwyczajów. Są to ludzie specyficzni, dlatego im więcej o nich wiemy tym lepiej dla nas. Miło tam spędzimy czas, poznamy nowych ludzi i spróbujemy innej kuchni niż tą, którą znamy, na co dzień. Bez wątpienia atrakcje turystyczne japonii zrobią na nasz wrażenie, dlatego warto tam szybko się wybrać. Miejsc, które można odwiedzić jest bardzo dużo, dlatego szukajmy się na intensywne zwiedzanie i pamiętajmy żeby zabrać dużej pojemności kartę do aparatu.