ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

[email protected]

Co możemy zrobić, gdy partner chrapie w nocy

14 paź

Co możemy zrobić, gdy partner chrapie w nocy

Trudno jest spać w jednej sypialni, jeśli jesteś jak większość ludzi i potrzebujesz ciszy i spokoju, aby mieć dobrą jakość snu w określonych, wcześniej ustalonych ramach czasowych, ale twój partner chrapie.

Jednak nie zawsze spanie w oddzielnych pokojach lub zatyczkach do uszu jest jedynym wyjściem, a na pewno nie powinno być to rozwiązanie długoterminowe. Chrapanie jest stanem potencjalnie zagrażającym życiu, jeśli nie jest leczone, a pierwszym krokiem jest upewnienie się, że partner otrzyma niezbędną pomoc. Nie trzeba od razu decydować się na ryzykowną operację laryngologiczną, ale można zacząć od nieinwazyjnych, bezpiecznych środków ograniczających chrapanie, takich jak specjalne poduszki, aerozole, plastry na nos, czy tabletki na chrapanie. Jeśli żadna z nich nie zadziała, jedyną opcją jest wizyta u lekarza i skierowanie do laryngologa, aby sprawdził drożność dróg oddechowych. Możesz rozważyć spanie w innym pokoju, czekając, aż wszystkie rozwiązania i metody leczenia chrapania zaczną działać. Upewnij się, że nie idziesz na kompromis w kwestii własnego snu. Opuszczenie sypialni, gdy partner wciąż chrapie, nie jest równoznaczne z opuszczeniem ukochanej osoby, wręcz odwrotnie. Wypoczęty jesteś lepszy, zdrowszy, spokojniejszy i szczęśliwszy.

Nie czekaj, aż zacznie cię to stresować albo denerwować. Podejmijcie razem z partnerem odpowiednie działania, gdy tylko zacznie się problem z chrapaniem, przykładowo sprawdzając ranking leków na chrapanie.

W Internecie znajdziesz również wiele artykułów, w których znajdziesz porady, jakie sposoby na chrapanie będą odpowiednie w twoim przypadku, więc warto je przeczytać. Ludzie z nadwagą mogą mieć dodatkowy nadmiar tkanki w gardle, które przyczyniają się do chrapania. Utrata wagi może pomóc zmniejszyć objawy. Jeśli śpisz na plecach, luźny język wpada do gardła, zwężając dodatkowo drogi oddechowe i częściowo utrudniając przepływ powietrza, więc spróbuj spać na boku. Specjalne paski samoprzylepne nałożone na grzbiet nosa pomagają wielu osobom zwiększyć obszar kanału nosowego, poprawiając w ten sposób oddychanie.