ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Czynniki które wpływają negatywnie na nasze włosy

31 Paź

Czynniki które wpływają negatywnie na nasze włosy

Włosy codziennie narażone są na różnego rodzaju czynniki, które negatywnie wpływają na ich wygląd.

Myjąc włosy należy pamiętać aby unikać szamponów zawierających siarczany, nadmierne nakładanie szamponu, czesanie, koloryzacja i nadmierne układanie włosów może powodować wypadanie włosów. Nagromadzenie produktów lub zbyt duża ilość łupieżu zatyka mieszki włosowe. Wówczas włosy mogą mieć problemy z wzrostem. W tym przypadku wskazane jest używanie szamponów bez siarczanów, które nie wysuszają włosów dzięki regularnemu myciu. Używaj szamponów przeciwłupieżowych i przeciwgrzybiczych, u osób, które mają problem z drożdżakami, zwykle pojawia się łupież. Drożdże są również związane z tworzeniem się testosteronu w mieszkach włosowych. Szampony przeciwłupieżowe niszczą drożdże i zapobiegają łuszczeniu się i łupieżowi. Zmniejsza to ilość drożdży na skórze głowy, co może również zmniejszyć wypadanie włosów wywołane testosteronem. Wypadanie włosów typu męskiego wiąże się również z przerzedzeniem i zmiękczeniem włosów. Dlatego produkty do włosów i paznokci mogą potencjalnie wzmocnić nasze włosy. Czynniki które wpływają negatywnie na nasze włosy

Chociaż tego rodzaju środki nie spowodują wzrostu nowych włosów, to biotyna jest pierwiastkiem, którego potrzebują keratynocyty czyli dominujący typ komórek w naskórku i może pomóc wzmocnić istniejące włókna włosów.

Wiele kobiet farbuje swoje włosy, chociaż stosowanie lakierów jest na ogół bezpieczne, to niektóre osoby mogą być uczulone. Może wystąpić obrzęk, przewlekłe swędzenie, a na skutek drapania bardzo łatwo można poluzować włosy ze skóry, mogą nawet chwilowo wypadać, łatwo się łamią. Oprócz odpowiednich środków należy pamiętać, że włosy powinny być suszone w odpowiedni sposób. Zbyt wsoka temperatura może niszczyć włosy, dlatego też warto zaopatrzyć się w suszarkę która będzie posiadała odpowiednią regulację. Należy także zachować odpowiednia odległość pomiędzy suszarką a włosami, podobnie jeżeli używamy prostownicy i lokówki. Wówczas trzeba zwrócić uwagę na temperatury. Dodatkowo możemy stosować preparaty takie jak Receptury Babuszki Agafii maska drożdżowa pobudzająca wzrost włosów.