ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Gdzie wykorzystywana jest hydraulika siłowa?

2 Kwi

Gdzie wykorzystywana jest hydraulika siłowa?

Bardzo ciekawym rozważaniem jakie w ostatnich latach znalazła hydraulika siłowa jest oczywiście wykorzystanie jej do specjalistycznych urządzeń mających za zadanie ochronę przed powodzią.

Do tej pory specjalne bramy w których hydraulika siłowa jest stosowana spotykane były tylko i wyłącznie w Europie zachodniej nie miej jednak w wielu innych krajach coraz częściej takie rozważania są kopiowane. Tak więc całkiem niedawno w Rosji do użytku została oddana specjalna brama która zabezpiecza całe miasto przed możliwością zalania. Jak wiadomo hydraulika siłowa która została w tym przypadku zastosowana stoi jak najbardziej na bardzo wysokim poziomie. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia warsztatów samochodowych są podnośniki hydrauliczne. Pozwalają one na dokonanie w wielu przypadkach drobnej naprawy pojazdu. Z racji małych wymiarów podnośniki mogą być zdecydowanie częściej wykorzystywane. Nie zawsze też zachodzi konieczność podnoszenia samochodu za pomocą specjalistycznych urządzeń, niekiedy wystarczą w zupełności właśnie podnośniki. Poza tym ich wykorzystanie jest zdecydowanie tańsze niż korzystanie z dużych podnośników, które oczywiście są w warsztatach wykorzystywane ale tylko w razie pojawienia się takiej konieczności.

Przykładem zastosowania hydrauliki siłowej może być sprzęt budowlany.

W koparce łyżka poruszana jest za pomocą hydrauliki siłowej, sprężony olej wymusza ruch tłoka, dzięki czemu możliwe jest poruszanie łyżki. Na zewnątrz możemy zobaczyć charakterystyczne przewody hydrauliczne. Muszą być ona odporne na działanie czynników zewnętrznych, na słońce, czy też niskie temperatury. Oczywiście z biegiem lat przewody hydrauliczne mogą wymagać wymiany, trzeba także pamiętać o odpowiednich uszczelkach. Bez nich cały system hydrauliczny nie będzie działał prawidłowo. Przeważnie do kół zapasowych dodawane są specjalne podnośniki za pomocą których możliwe jest w razie zaistnienia takich konieczności szybkie podniesienie samochodu i dokonanie wymiany koła. Przeważnie takie podnośniki są dosyć małe dzięki czemu można przewozić je wraz ze swoim kołem zapasowym w samochodzie.