ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Jaki kolor kamienia dekoracyjnego sprawdzi się w ogrodzie?

22 lut

Jaki kolor kamienia dekoracyjnego sprawdzi się w ogrodzie?

Kiedy masz ogólne pojęcie, jakiego rodzaju kamieni chcesz użyć w swoim ogrodzie, musisz wziąć dodatkowo pod uwagę trzy główne elementy.

Są to po prostu kolor skał, głębokość wypełnianego obszaru i podstawowa warstwa dla kamieni. Uwzględniając te czynniki, będziesz gotowy na zakup kamieni dekoracyjnych do ogrodu, które są najlepiej dostosowane do twoich potrzeb. Jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kamienia na ścieżki, podjazdy, jako podkreślenie terenu czy jako ściółki, jest to, jak głęboko chcesz, aby wypełnił on dany obszar. Obszary zbyt płytkie lub zbyt głębokie mają swoje własne problemy, więc konieczne jest, aby zrobić to dobrze. Ogólnie rzecz biorąc, im drobniejszy jest kamień dekoracyjny, taki jak drobno pokruszona kora kamienna, tym głębszy musi być twój obszar, aby zapobiec luźnemu i swobodnemu przemieszczaniu się kamieni po całym terenie. Jeśli na przykład zastępujesz trawnik żwirem, nie chcesz, aby obszar był zbyt płytki, ponieważ spowoduje to pokazywanie się plam gleby i inne podobne problemy. Ogólnie rzecz biorąc, trawnik będzie wymagał około 5 centymetrów głębokości, aby ozdobne skały były skuteczne i wykorzystane w odpowiedni sposób. Jednak podjazdy będą wymagały około 7 centymetrów głębokości, aby kamienie działały prawidłowo. Jaki kolor kamienia dekoracyjnego sprawdzi się w ogrodzie?

Chociaż wiele osób oczekuje, że wszystkie skały będą szare, brązowe lub w podobnym odcieniu, zapominają, że kamienie ozdobne oferują szeroką gamę kolorów.

Jednak w przypadku większości ogrodów preferowane będą naturalne kolory. Na szczęście te kolory nie są tak ograniczone, jak mogłoby się wydawać. Do wyboru jest cała gama naturalnych kolorów kamieni, czyli biel, brąz, beże, błękity, szarości, fiolety i wszystko pomiędzy, a wszystkie te kolory są uważane za naturalne, o ile kamień ogrodowy pasuje do stylu innych dekoracji i pomysłów. Obecnie jako warstwę podstawową pod kamienie i ściółki stosuje się odpowiedni materiał chroniący dodatkowo przed rozwojem chwastów. W ten sposób nie mogą one korzystać ze światła słonecznego i nie mamy z nimi problemu w naszym ogrodzie.

Artykuł powstał przy współpracy z hurtownią kamienia dekoracyjnego: https://kamienie-dekoracyjne.pl