ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Zalety recyklingu odpadów papierowych

4 gru

Zalety recyklingu odpadów papierowych

Obecnie wykorzystuje się wiele materiałów ekologicznych do produkcji opakowań, z pewnością wiele opakowań produkowanych jest z makulatury.

Główne zalety papieru i tektury to niski koszt przy odpowiedniej sztywności oraz doskonały potencjał promocyjny. Torby i opakowania papierowe mogą posiadać różne kolory, ale także łatwie nanieść na nie dowolne nadruki reklamowe, przez co są wykorzystywane przez wiele firm. Mają również dobry wizerunek ekologiczny, ponieważ są z natury biodegradowalne, a ich surowce są odnawialne. Właściwości te są w pełni wykorzystywane w produkcji tektur, które zapewniają wysoki stosunek wytrzymałości do wagi oraz sztywność w połączeniu z dobrą wytrzymałością na rozerwanie. Materiały kartonowe doskonale nadają się do wysoko dekorowanych i promocyjnych opakowań, szeroko stosowanych w celu uzyskania doskonałej jakości produktu. Jednak papier i tektura nie stanowią bariery dla gazów i po zamoczeniu tracą swoją wytrzymałość i sztywność. Dlatego muszą być powlekane lub laminowane nieprzepuszczalnymi materiałami, aby uzyskać te właściwości, pożądane w niektórych branżach. Zalety recyklingu odpadów papierowych

Przemysł opakowaniowy opracował sposoby ponownego wykorzystania odpadów, na przykład z laminowanych opakowań napojów wykonanych z tektury, aluminium i polietylenu.

Papier i tektura są wytwarzane z włókien celulozowych, otrzymywanych głównie z drewna. Źródła surowców do produkcji papieru i tektury obejmują samo drewno ale również produkty uboczne przemysłu drzewnego, takie jak trociny, a także włókna z recyklingu z papieru gazetowego, czasopism, książek i innych źródeł tektury. Obecnie technologie przeróbki papieru i makulatury znacznie poszły do przodu, dzięki temu na całym świecie przerabia się coraz większe ilości makulatury. Recykling staje się także coraz tańszy, przez co zyskuje na popularności, obecnie Eko opakowania znajdziemy w praktycznie wszędzie, są to przykładowo pudełka kartonowe, w których przewożonych jest wiele towarów. W sklepach na półkach znajdziemy wiele produktów wykorzystujące opakowania, które można ponownie przetworzyć.