ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Jakie programy są niezbędne w firmie?

25 Sty

Jakie programy są niezbędne w firmie?

Komputer w każdej firmie potrzebuje odpowiedniego oprogramowania, poczynając od systemów operacyjnych, poprzez systemy biurowe, a także programy do obsługi poczty oraz programy antywirusowe i firewall.

W przypadku systemów operacyjnych najczęściej dodawane są one do sprzętu, kiedy kupujemy laptopa otrzymujemy wówczas wersję systemu operacyjnego Windows Obecnie jest to najczęściej wersja 10, oczywiście możemy również zakupić laptopy bez oprogramowania, lub też z darmowymi systemami z rodziny Linux. Programy biurowe nie są dodawane do komputerów, powinniśmy zakupić je oddzielnie, w zależności od naszych potrzeb, możemy kupić różnego rodzaju pakiety. Najczęściej wykorzystywany jest program Microsoft Office, firmy chętnie z niego korzystają ze względu na dużą uniwersalność, jak również kompatybilność z innymi dokumentami. Obecnie oprogramowanie możemy zakupić w wersji elektronicznej, licencja cyfrowa ESD, może zostać wysłana na nasz e-mail, musimy określić okres licencjonowania, ilość stanowisk. W przypadku oprogramowania biurowego możemy zakupić oprogramowanie do użytku domowego, lub też dla firm. Trzeba oczywiście zwracać na to uwagę ponieważ oprogramowanie dla osób prywatnych nie powinno być wykorzystywane w firmach, to jest niezgodne z certyfikatem. W firmach oczywiście potrzebne będą także programy obsługujące pocztę, klienci poczty, programy które będą służyły do odbierania, wysyłanie wiadomości, ale będą stanowiły także swoistą bazę danych klientów ich adresów. Jakie programy są niezbędne w firmie?

Każdy zdaję sobie sprawę z tego jak ważne jest zabezpieczenie komputerów przed wirusami, a także przed nieuprawnionym dostępem.

Możemy zabezpieczyć nasz komputer za pomocą oprogramowania firm Kaspersky, AVG, G-Data, wielu producentów oferuje różnego rodzaju licencję, może być to licencja na okres jednego roku, dwóch trzech lat. Zwracamy także uwagę na ilość stanowisk, im więcej komputerów tym oczywiście niższa cena na pojedyncze stanowisko. Tego rodzaju oprogramowanie możemy zakupić w firmie Teamnet Software, oferuje ona bardzo duży wybór oprogramowania, różnego rodzaju licencje, zatem będziemy mogli dobrać odpowiednie oprogramowanie dla naszej firmy. Znajdziemy tam systemy operacyjne, oprogramowanie typu Microsoft Office, programy antywirusowe.