ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Kamień marmurowy i granitowy

4 Mar

Kamień marmurowy i granitowy

Istnieją pewne podstawowe zasady, których należy przestrzegać, gdy musimy sprawdzić jakość granitu.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest dokładne sprawdzenie granitu pod kątem pęknięć lub nierównych powierzchni, ponieważ nawet najmniejsze pęknięcia mogą prowadzić do tworzenia większych i ostatecznie narażać całą płytę na pękanie podczas instalacji lub po użyciu. Upewnij się również, że nie ma nierównych powierzchni, co oznacza, że granit jest złej jakości. Granit występuje w różnych odmianach, dlatego ilość kolorów i odcieni jest naprawę imponująca. Granit jaki stosujemy w naszych kuchniach czy łazienkach powinien być bardzo dobrze wypolerowany. Różne minerały powodują, że granit ma wiele różnych kolorów, najczęściej spotykane kolory to czarny, biały, brązowy, czerwony i zielony, w zależności od występujących w nich minerałów. Aby kamień kwalifikował się technicznie jako granit, musi być wykonany z co najmniej 20% kwarcu. Granit nigdy nie będzie czysto biały, będzie miał mieszankę mlecznych i nieprzezroczystych kremów. Kiedy poszukujemy kamienia warto zabrać próbki do domu. Oświetlenie w przypadku kamienia robi dużą różnicę i ważne jest, aby zobaczyć, jak kamień będzie wyglądał na miejscu. Jeżeli będziemy chcieli wykorzystać kamień w domu wówczas może padać na nie różny rodzaj światła oprócz naturalnego.

Mogą to być tradycyjne żarówki, jak również oświetlenie led, mogą one dodatkowo być podzielone na światło zimne i ciepłe.

Posiadając próbki możemy dokładnie zobaczyć jak kamień będzie wyglądał przy różnym oświetleniu. Z pewnością sklep czy hurtownia kamienia może nam udostępnić próbki, abyśmy mogli się zdecydować. Kamień marmurowy czy też granitowy może być łączony przykładowo z drewnem, czy też metalem. Nowoczesne kuchnie czy łazienki z pewnością zyskają wiele blasku, jeżeli umieścimy w nich elementy z dobrze wypolerowanego kamienia. Musimy zwrócić uwagę na grubość kamienia, musi być on wytrzymały, oczywiście na ścianach będziemy kładli cieńsze płytki, natomiast blaty mogą mieć kilka centymetrów grubości.