ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Na co zwracać uwagę remontując mieszkanie?

6 Paź

Na co zwracać uwagę remontując mieszkanie?

Kiedy nasz dom wykazuje pierwsze oznaki starości, należy dokładnie sprawdzić wszystkie jego elementy może bowiem okazać się że trzeba wykonać solidny remont.

Często należy wymienić stare przewody elektryczne, kiedyś wykorzystywano aluminium, które z czasem traci swoje właściwości. Obecnie wykorzystuje się okablowanie miedziane lepszej jakości, które może wytrzymać także większe obciążenia. W domu znajdziemy obecnie wiele urządzeń elektrycznych, jakie mogą obciążać znacznie linie, będzie to lodówka, odkurzacz, czajnik, zmywarka, czy też telewizor, jeżeli nie chcemy mieć niespodzianek lepiej położyć dobrą elektrykę. Do kompleksowego remontu musimy jednak wybrać firmę, która zrobi to rzetelnie, ponieważ nie zajmuje się budowaniem domów, tylko poprawia rzetelnie i profesjonalnie już istniejące budynki. To bardzo ważna rola i trudniejsza niż postawienie domu. Dzieje się tak dlatego że jeśli chodzi o docieplenie domu, lepiej jest od podstaw zastosować izolację ścian czy dachu po czym jeszcze docieplić niż spróbować po prostu ocieplić stare i kiepskiej jakości ściany.

Mimo to firmy remontowe starają się żeby dom poprawiony i ocieplony spełniał swoja role najlepiej jak tylko można.

Firmy produkujące izolacje oferują bardzo wiele rozwiązań izolacyjnych. Jeśli więc planujemy tylko remont domu i ocieplenie ścian, powinniśmy te rolę powierzyć profesjonalistom, którzy zrobią to szybko i rzetelnie. Aby w naszym domu, oraz oczywiście też i na poddaszu było ciepło, należy na poddaszu zastosować odpowiednie docieplenia. Dość sensownym rozwiązaniem pod dach zwłaszcza jeśli jest to dach skośny, wydaje się być jak najbardziej podbitka dachowa. Już od wielu lat tego rodzaju rozwiązania stosowane są na poddaszu i sprawdzają się bardzo dobrze. Oprócz docieplenia pełnią one też innego rodzaju funkcje. Znakomicie sprawdzają się chociażby w przypadku gdy chcemy nasz dach zabezpieczyć czy to przed szkodnikami czy też na przykład ptakami, które mogły by nasz dach uszkodzić. Obecnie wiele firm wykonuje ocieplanie pianką poliuretanową cena jest już bardzo przystępna, kiedy porównamy koszt ocieplenia pianką z kosztem styropianu czy też watą.