ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Wystarczy jedno przeczytanie tego artykułu o psach, aby opanować temat

16 sty

Wystarczy jedno przeczytanie tego artykułu o psach, aby opanować temat

Czy nie jest wspaniale mieć psa? Pies jest zawsze przy Tobie po długim dniu i nie prosi o nic poza Twoją miłością przez cały dzień.

W zamian musisz zapewnić mu bezpieczny dom z jedzeniem i wodą. Jednak są też inne rzeczy, które trzeba zrobić. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać wskazówki, jak sprawić, by Twój pies był szczęśliwy.Powinieneś wykastrować psa lub wykastrować go. Badania wykazały, że prowadzi to do dłuższego i znacznie zdrowszego życia zwierzęcia. Ponadto wysterylizowane lub wykastrowane psy nie będą tak często oddalać się od domu, co może spowodować, że zostaną przejechane przez pojazd, zabite przez większe zwierzę, zastrzelone lub porwane.Jeśli masz w domu leki na receptę lub bez recepty, upewnij się, że Twój pies nie ma do nich dostępu. Zażycie zaledwie kilku takich tabletek może mieć katastrofalne skutki dla psa. Jeśli pies zażyje jakieś leki, natychmiast skontaktuj się z weterynarzem.Nie każdy jest dobry w szkoleniu psów, więc przestań próbować, jeśli widzisz, że rzeczy nie idą tak dobrze, jak zaplanowano. Zamiast się o to bić, skontaktuj się z trenerem w Twojej okolicy. Ponieważ mają większe doświadczenie z psami, może być im znacznie łatwiej trenować twoje.Zaplanuj regularne wizyty weterynaryjne. Regularne badania weterynaryjne są niezwykle ważne dla ogólnego stanu zdrowia Twojego psa – podobnie jak w przypadku ludzi, ważne jest, aby wcześnie wykryć wszelkie problemy zdrowotne. Weterynarz upewni się, że Twój pies jest na bieżąco ze swoimi szczepieniami i sprawdzi, czy nie ma innych problemów, takich jak waga i problemy z zębami lub pasożyty.Upewnij się, że paznokcie Twojego psa są przycinane co tydzień. Może to być dość bolesne dla twojego psa, jeśli jego paznokcie zaczną się podwijać. Zawsze możesz wykonać własne przycinanie za pomocą maszynki do strzyżenia ze sklepu. Jeśli nie jesteś wystarczająco pewny siebie, aby zrobić to sam, zabierz psa do lokalnego fryzjera.Upewnij się, że regularnie przycinasz paznokcie swojego psa. Wystarczy jedno przeczytanie tego artykułu o psach, aby opanować temat

Nie chcesz, aby przeciągali się zbyt długo, ponieważ będzie to dla nich niewygodne chodzenie i mogą rozwinąć problemy zdrowotne.

Powinny mieć długość prawie dotykającą ziemi.Szkolenie psów wymaga konsekwencji. Gdy zdecydujesz, że chcesz ustalić zasadę dla swojego psa, nie rób żadnych wyjątków. Upewnij się, że wszyscy w domu pomagają ci egzekwować tę zasadę i zachęcaj gości, aby nie pozwalali psu na nich skakać lub nie zwracali uwagi na psa, gdy szczeka.Zapewnij swojemu psu wspaniałe miejsce do spania. Każdy pies potrzebuje legowiska, które może nazwać swoim własnym, które ma kontrolowaną temperaturę i jest wygodne. Jeśli nie, pies może zmieniać miejsca do spania między niepożądanymi miejscami, takimi jak sofa, kiedy nie patrzysz. Łóżko daje mu też duże poczucie bezpieczeństwa i przynależności.Utrzymuj zęby swojego psa w czystości i zdrowiu dzięki regularnemu szczotkowaniu. Większość psów nie ma nic przeciwko myciu zębów, pod warunkiem, że wprowadzasz je w proces powoli i delikatnie. Użyj specjalnie zaprojektowanej szczotki dla psa, a także innych produktów stworzonych specjalnie dla niego. Pamiętaj, aby zapewnić mu zabawki i ciastka, które również oczyszczą i ochronią jego zęby.Nie wystarczy nakarmić psa; musisz upewnić się, że dajesz mu pełne życie, którym może się cieszyć. Wskazówki zawarte w tym artykule mają na celu pomóc Ci zastanowić się, jak możesz być dla swojego psa. W końcu czy on nie jest tam dla ciebie?