ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

W jaki sposób wybrać skutecznego prawnika

2 Kwi

W jaki sposób wybrać skutecznego prawnika

Jeśli potrzebujesz zatrudnić prawnika do sprawy cywilnej lub karnej, lub do procesu prawnego, takiego jak adopcja lub rozwód, dobry adwokat pomaga zrozumieć obszar praktyki danego problemu.

Na przykład prawnicy zajmujący się obrażeniami ciała zajmują się procesami o odszkodowanie w razie poślizgnięcia lub wypadku, a prawnicy zatrudnieni w przedsiębiorstwach mogą współpracować z pracownikami lub pracodawcami w celu rozwiązywania sporów. Prawnik powinien walczyć w twoim imieniu, używając rozsądnych, etycznych i opłacalnych środków. Powinieneś mieć otwartą linię komunikacji ze swoim adwokatem. Wykwalifikowanych prawników można znaleźć w wysokich biurowcach, małych firmach, kancelariach prawnych oraz w katalogach internetowych. Pierwszą i być może najważniejszą cechą dobrego adwokata jest to, że powinieneś czuć się komfortowo w jego obecności. Wygodna i otwarta relacja pozwoli Ci udostępnić istotne informacje dotyczące Twojej sprawy w sposób otwarty, uczciwy i kompletny. W końcu prawnik nie może w pełni pomóc, nie znając wszystkich istotnych informacji dotyczących sprawy, którą będzie prowadził. Kolejną absolutnie ważną cechą dobrego prawnika jest jasna, uczciwa i odpowiednia struktura opłat. Ponadto powinieneś zapytać swojego adwokata, czy wystawia rachunki za godzinę, czy też istnieje opcja ustalenia opłaty stałej.

Chociaż niektórzy prawnicy mogą reklamować bardzo niską zryczałtowaną opłatę, będziesz również chciał zapytać o wszelkie dodatkowo naliczane opłaty.

Sugerowana cena może nie obejmować opłat sądowych, a nawet kosztów drukowania dokumentów w Twojej sprawie, ponieważ kancelaria adwokacka pruszków zapewnia kompleksowe usługi dla swoich klientów. Zanim jeszcze spotkasz się z adwokatem, powinieneś poszukać jego nazwiska w Internecie. Poszukaj opinii online i komentarzy osób, które korzystały z usług prawnika, które mogą być umieszczane w Internecie. Powinieneś również zapytać adwokata o jego doświadczenie. W przypadku większych sporów możesz rozważyć bardziej doświadczonego i prawdopodobnie droższego adwokata.