ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Prawo jazdy u młodych kierowców

20 Kwi

Prawo jazdy u młodych kierowców

Jeśli jesteśmy ludźmi, którzy idą w parze z nowymi trendami i przyzwyczajeniami to być może wiemy o tym, że na dzień dzisiejszy bardzo popularne jest robienie prawa jazdy przez osoby młode.

Oczywiście nie ma w tym niczego złego, bo tak naprawdę jest to sytuacja jak najbardziej zrozumiała – chcą one zapewnić sobie w pewnym stopniu niezależność i jednocześnie znacznie ułatwić życie. Jednak samo prawo jazdy tak naprawdę jest niczym, jeśli nie mamy samochodu. No i tutaj zaczynają się schody przynajmniej w teorii.

Utrzymanie samochodu, czyli koszty

Zawsze utrzymanie każdego auta sporo kosztuje i nie wliczają się do tego tylko koszty napraw czy paliwo, bo jednym z ważniejszych czynników jest ubezpieczenie. Z pozoru nie jest to żaden problem, ale w momencie, gdy zorientujemy się jaki jest koszt zakupu ubezpieczenia to raczej nie cieszymy się aż tak bardzo. Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy? Na powyższe pytanie raczej trudno jest odpowiedzieć w sposób jednoznaczny, ponieważ cena ubezpieczenia zależy od wielu czynników. Jednak jedno jest pewne – młodzi kierowcy zapłacą o wiele więcej niż Ci z większym doświadczeniem. Powinniśmy wiedzieć o tym, że czasami te ceny sięgają nawet kilku czy kilkunastu tysięcy złotych.
Prawo jazdy u młodych kierowców

Sposób na niższe OC

Być może nie wszyscy wiedzą o tym, że da się w obniżyć cenę takiego ubezpieczenia. Wcale nie jest on skomplikowany, ale musimy pamiętać o nim już na etapie zakupu pojazdu. Dlaczego? Chodzi o to, aby posiadał on współwłaściciela, który ma wszystkie zniżki. Najważniejsze jest to, aby już na umowie kupna samochodu czy fakturze widniało dwóch właścicieli. Bez tego nie będzie możliwe wpisanie ich w dowód rejestracyjny. Z drugiej strony osoba ze zniżkami powinna być świadoma tego na co tak naprawdę się decyduje – w przypadku, gdy młody kierowca spowoduje jakiś wypadek to niestety zniżki u ubezpieczycieli traci zarówno jedna jak i druga osoba. Zatem powinna być to decyzja bardzo dokładnie przemyślana, aby później jej nie żałować.