ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Usługi druku 3d dedykowane konkretnym branżom

14 Gru

Usługi druku 3d dedykowane konkretnym branżom

Drukowanie 3d to nic innego, jak druk przestrzenny, czyli metoda tworzenia realnych obiektów, które powstają na bazie modelu komputerowego.

Za nim powstał profesjonalny druk trójwymiarowy, który jest jedną z najnowocześniejszych technologii, był on wykorzystywany jako sposób na tworzenie prostych prototypów lub ich form. Do tworzenia obiektów w 3d wykorzystuje się specjalistyczne drukarki, których praca polega na nakładaniu na sienie poszczególnych warstw według określonej formy. Najczęściej wykorzystuje się w tego rodzaju usługach takie materiały jak plastik, żywicę, czy metal – są one przede wszystkim trwałe, ale także można w łatwy sposób poddać je obróbce termicznej, przy zachowaniu ich pierwotnych właściwości.
Nowoczesna protetyka to nie wszystko! Sprawdź jakie możliwości, jakie niesie ze sobą druk 3d. Druk 3d jest coraz częściej wykorzystywany w różnych dziedzinach. W mediach, czy prasie często pojawiają się informacje na temat nowych modeli powstałych w tej technice. Można podziwiać np. repliki broni, która w niczym nie ustępuje tej prawdziwej, czy elementów maszyn.

Usługi druku 3d dedykowane konkretnym branżom

Metoda druku przestrzennego jest stosowana również, a może przede wszystkim w medycynie – dzięki tej możliwości drogie protezy są dostępne dla szerszej grupy odbiorców.

Pojawiają się również dość kontrowersyjne pomysły drukowania oraz wszczepiania całych narządów ludzkiego działa, które miałyby zastąpić te, które w wyniku starzenia się zużyły. Nowe rozwiązania pokazują, że druk ten ma także zastosowanie w architekturze w tworzeniu bardzo realistycznych makiet. Co ważne, ponieważ technologia druku 3d jest cały czas udoskonalana, również drukowane obiekty są wysokiej jakości. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat usług druku 3d, wystarczy zajrzeć na stronę usługi druku 3d. W przystępny sposób przedstawione są różne rozwiązania, dopasowane do różnych grup odbiorców. Dopasowanie do potrzeb klientów ma duże znaczenie, gdyż każde zlecenie jest a inne, a uzyskany model 3d może mieć różne zastosowania.