ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Który kredyt wybrać?

7 Lut

Który kredyt wybrać?

Zapotrzebowanie na kredyty cały czas rośnie. Zarabiamy coraz więcej, ale nadal zbyt mało żeby można było za to kupić nowy samochód, czy nowy dom albo mieszkanie. To oznacza, że trzeba będzie skontaktować się z bankiem, który będzie w stanie nam coś zaoferować.

Jeśli chcemy kredy gotówkowy to niestety, ale musimy się liczyć z wysokimi kosztami. Zapewne w reklamach wielu z nas widziało, że dzisiaj kredyty gotówkowe są niskooprocentowane? Wydaje się to być super ofertą, ale niestety na dole warto poczytać, że bank w zamian bierze ogromną prowizję. Tym samym wychodzi nam, że i tam te 20-25% w skali roku trzeba będzie płacić, a to oznacza, że takie kredyt są bardzo drogie. Tańsze, ale tylko w teorii są kredyty hipoteczne. Oprocentowanie mamy tutaj na poziomie 3-4% ale pamiętajmy, że taki kredyt zaciągamy na kilkadziesiąt lat. Oddamy jak dobrze pójdzie jeszcze raz tyle ile wzięliśmy.

Co wybrać?

Bardzo często bierzemy ten kredyt, który nam bank zaoferuje. Nie sprawdzamy warunków i nie czytamy umowy. Patrzymy czy kwota raty jest taka, na jaką możemy sobie pozwolić i nic więcej nas nie interesuje. To bardzo złe podejście. Jeśli naprawdę nie orientujemy się w kredytach, które są dostępne w bankach to warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego. Takie usługi nie są płatne, bo jeśli zdecydujemy się na kredy to bank takiej osobie płaci.

Można skorzystać z bardzo dużej ilości ofert w jednym miejscu, ale to nie wszystko. Doradca finansowy to będzie osoba, która w naszym imieniu może negocjować warunki kredytu. Nie ma znaczenia czy to kredyt gotówkowy czy hipoteczny. Skoro można na tym jeszcze coś zyskać to na pewno warto będzie spróbować. Wybór kredytów jest na tyle duży, że nie wiemy, na co mamy się zdecydować. Najlepszy kredyt to taki, który jest tani, ale nie zawsze słowo tani oznacza to samo. Musimy to dokładnie sprawdzać, a wtedy nie damy się oszukać i wciągnąć w kredyty, których spłacenie będzie dla nas bardzo trudne. Najpierw sprawdzajmy warunki, a później dopiero sprawdzajmy resztę informacji.