ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Zdrowa karma dla czworonoga

7 Lip

Zdrowa karma dla czworonoga

Psy, w przeciwieństwie do kotów, nie są wyłącznie mięsożercami. Podczas gdy mięso stanowi większość ich diety, psy mogą pozyskiwać składniki odżywcze z zbóż, owoców i warzyw.

Te bezmięsne produkty spożywcze to nie tylko wypełniacze, ale mogą być cennym źródłem niezbędnych witamin, minerałów i błonnika. Dobra karma dla psów będzie zawierać mięso, warzywa, zboża i owoce. Najlepsza karma dla psów zawiera wysokiej jakości składniki które są odpowiednie dla układu trawiennego twojego psa. Jednak wiele pokarmów, takich jak owoce i warzywa, które ludzie dobrze trawią, może siać spustoszenie w ciele psa, powodując poważne problemy zdrowotne. Z drugiej strony niektóre pokarmy, które ludzie jedzą, można bez problemu wprowadzić do diety psa. Nie powinno się także zadbać o to aby produkty nie były zbyt tłuste. Pies w domu może być naprawdę wiernym towarzyszem i dawać domownikom wiele radości. Jednak posiadanie pas, czy to rasowego, czy zwykłego kundelka to duża odpowiedzialność, ponieważ trzeba mu zapewnić odpowiednie warunki i właściwie o niego dbać. Podstawą we właściwym dbaniu o psy i nie tylko psy, lecz także inne zwierzęta, jest odpowiednia karma dla zwierząt.

Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele gotowych produktów zoptymalizowanych pod względem składu w taki sposób, aby dieta naszego pupila była właściwie zbilansowana.

Trzeba jednak zwrócić uwagę jaki typ produktu wybieramy, ponieważ nieco inna powinna być karma dla psa młodego, a inna dla dorosłego. Każdy z nich może mieć bowiem inne zapotrzebowanie na poszczególne składniki energetyczne i budulcowe organizmu. Dobrym źródłem minerałów i witamin może być sucha karma dla psa, jednak wiele zwierząt woli karmy mokre z puszki. Oczywiście można dawać psu obie karmy naraz. Część pokarmów które spożywa człowiek może być także podawanych psu. Trzeba jednak pamiętać aby nie dawać psu czekolady i słodyczy. Można także uzupełniać dietę psa za pomocą jajek, wędlinę czy też smażone mięso.