ul. Stefana Batorego 3/21

32-332 Pruszków

8:00 - 17:00

Od poniedziałku do piątku

+48 6084439991

info@nei.com.pl

Jak zostać górnikiem waluty wirtualnej?

6 Lis

Jak zostać górnikiem waluty wirtualnej?

Kryptowaluty na dobre zagościły na rynkach, obecnie mało kto nie słyszał o Bitcoinie. Wiele osób zainteresowanych zarobkiem na kryptowalutach decyduje się na wydobywanie ich we własnym zakresie.

Górnicy są najważniejszą częścią każdej sieci kryptowalut i podobnie jak handel, wydobycie jest inwestycją. Wnoszą swoją moc obliczeniową do rozwiązywania skomplikowanych równań, które są niezbędne do potwierdzenia transakcji i zarejestrowania jej w rozproszonej publicznej siecij Blockchain. Jedną z interesujących rzeczy w wydobywaniu jest to, że trudność”wykopywania” stale rośnie, co koreluje z liczbą osób próbujących je rozwiązać. Tak więc, im bardziej popularna staje się pewna kryptowaluta, im więcej ludzi próbuje ją wydobyć, tym trudniejszy staje się proces. Wiele osób zarobiło fortunę wydobywając bitcoiny. Dawno temu można było czerpać znaczne zyski z wydobywania przy użyciu samego komputera, a nawet wystarczająco mocnego laptopa. Obecnie wydobywanie bitcoinów może być opłacalne tylko wtedy, gdy chcesz zainwestować w sprzęt wydobywczy klasy przemysłowej. To oczywiście pociąga za sobą ogromne rachunki za prąd oprócz ceny całego niezbędnego sprzętu. Obecnie mówi się, że Litecoiny, Dogecoiny i Feathercoins są najlepszymi kryptowalutami pod względem opłacalności dla początkujących. Ale w jaki sposób górnicy osiągają zyski? Im więcej mocy obliczeniowej uda im się zgromadzić, tym większe są szanse na pozyskanie naszej części zarobku. Gdy górnikowi uda się rozwiązać zagadkę, otrzymują nagrodę oraz opłatę transakcyjną. Wiele informacji na temat walut wirtualnych można znaleźć na stronie https://kryptowaluty.expert/category/kryptowaluty/. Gdy kryptowaluta cieszy się większym zainteresowaniem, wydobycie staje się trudniejsze, a liczba monet otrzymywanych jako nagroda maleje. Na przykład, kiedy Bitcoin został stworzony po raz pierwszy, nagrodą za udane wydobycie było 50 BTC.

W następnych latach ta ilość spadała. W listopadzie 2017 r. Wydobyto i rozpowszechniono prawie 17 mln bitcoinów.
Wszystkie te czynniki sprawiają, że wydobywanie kryptowalut jest niezwykle konkurencyjnym wyścigiem zbrojeń, który nagradza pierwszych użytkowników, lub też tych którzy angażują mocny sprzęt. Jednak w zależności od miejsca zamieszkania zyski z wydobycia mogą podlegać opodatkowaniu i różnego rodzaju przepisom. Jeżeli chcemy wydobywać tego rodzaju walutę wirtualną warto sprawdzić wszystkie obostrzenia. Kryptowaluty mogą służyć bowiem do nielegalnych transakcji. Kiedyś monety kopano przy pomocy jednoprocesorowych jednostek, oraz kart graficznych. Z czasem powstały nowe rozwiązania technologiczne dedykowane specjalnie pod bitcoin. Wykorzystywane były także parowane katy graficzne, z dużymi jednostkami obliczeniowymi. Z czasem rynek górników bardzo się wyspecjalizował. Obecnie wydobywane są różne kryptowaluty, można także przełączać rodzaj wykopywanych monet. Można sprawdzić bieżący kurs i zobaczyć co się bardziej opłaca. Warto także brać w obliczeniach koszty zakupu sprzętu, oraz co bardzo ważne zapotrzebowanie sprzętu na energię elektryczną.

Publikacja dostarczona od kryptowaluty.expert